Защо с ПСЖ не е свършено, въпреки 1:3 срещу Реал?

Снимка: Getty Images/Gulliver

1496 0

След загубата от Реал с 1:3 в първия осминафинален мач в Шампионска лига, мнозина смятат, че и този път Пари Сен Жермен ще се провали в турнира, който мечтае да спечели. И заради който главно купи през лятото на 2017 година две звезди за над 400 милиона евро.

Да, трудно е да елиминираш съперника след такъв резултат, още повече когато това е Реал Мадрид - рекордьорът по спечелени титли в Шампионска лига. Но не е невъзможно...

Историята помни случай, когато френският клуб елиминира Реал, след като в първия мач е загубил с 1:3. Това се случва преди почти 25 години - през март 1993 г., когато двата тима се срещат в четвъртфиналите на Купата на УЕФА. В първия мач в Мадрид Реал побеждава с 3:1, но в реванша ПСЖ вкарва 3 гола в последните 10 минути и печели мача с 4:1, а с него и дуела с Реал.