Юве изби рибата с 16-годишен в Шампионска лига, светът ахна

Снимка: Guliver/Getty Images

1381 0

Талантът от школата на Ювентус Мойс Кийн влезе в историята като първият играч, роден през новото хилядолетие, който влиза в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

16-годишният нападател се появи като резерва 6 минути преди края при резултат 1:1 и помогна на Юве за късните голове и победата над Севиля с 3:1.

Кийн е роден на 28 февруари 2000 година в Италия, а родителите му са от Кот Д'Ивоар. Той е шестият най-млад играч, записал минути в Шампионска лига. В момента нападателят е на 16 години и 267 дни.

Рекордът се държи от бившия играч на Челси Селестин Бабаяро, който игра за Андерлехт през 1994 година на 16 години и 87 дни.