Шампионско начало за Реал Мадрид срещу АПОЕЛ (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна убедителна победа на старта на сезона в Шампионска лига. Настоящият европейски шампион започна защитата на титлата с успех над АПОЕЛ с 3:0. Попаденията отбелязаха Кристиано Роналдо в 11' и 51' и Серхио Рамос в 61'.

Мадридчани бяха по-добрите на терена и не оставиха съмнения кой трябва да е крайният победител. Реал още на старта на срещата задържа топката и владееше повече инициативата, но без да създава опасни положения. Първото такова бе за гостите, като Лаго опита далечен изстрел, но Навас изби топката под напречната греда.

Ще се окаже ли АПОЕЛ поредната жертва на Кристиано Роналдо?

АПОЕЛ може да се окаже поредната жертва на Кристиано Роналдо тази вечер. Португалецът има отбелязани 9 гола в последните 5 откриващи мача в Шампи...

В 11' "белия балет" организира хубава атака, която завърши с гол. Гарет Бейл подаде към португалец, който от наказателното поле прати топката в мрежата за 1:0.  Три минути след попадението, Роналдо можеше да се разпише и за втори път, но ударът му с глава мина покрай дясната греда. Само след 20 минути игра на Зидан му се наложи да прибегне до принудителна смяна. Ковачич получи болки и бе заменен от Тони Кроос.

Домакините продължиха да са по-активните, но до голово положение се стигна чак в 34'. Роналдо стреля точно до дясната греда от наказателното поле, след като пое топката след великолепно подаване от страна на Гарет Бейл.

В 38' пък капитанът на Реал - Серхио Рамос, за малко не подари топката на АПОЕЛ в наказателното поле, но в крайна сметка поправи грешката си и не се стигна до удар към вратата на Навас.

Още с подновяването на играта Роналдо се размина с втори гол. Той овладя подаване в наказателното поле и нацели напречната греда, като имаше претенции, че топката е минала линията, но повторенията показаха, че исканията му са неоснователни.

В 51' "белия балет" получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на Лаго. Точен от бялата точка бе отново Роналдо, който бе непоколебим.  10 минути по-късно Реал сложи край и на малкото интрига в двубоя. Марселиньо центрира в наказателното поле, където с глава удари Бейл, но след рикошет топката попадна в Рамос, който със задна ножица отбеляза трето попадение в двубоя.

5 минути преди края на срещата Роналдо отбележи и трето попадение, но съдията го отмени заради засада.

Преди мача

Акцентът преди днешната среща е завръщането на Кристиано Роналдо в състава, след като изтърпява наказание в Ла Лига и няма право да играе, но пък за сметка на това със сигурност се готви да даде всичко от себе си в ШЛ.

Освен на Бензема, който е контузен, треньорът на Реал няма да може да разчита и на Марко Асенсио, който е аут заради нелепа контузия. Талантливият футболист е получил рана на крака по време на епилация. Един от космите се инфектирал и това е причината младокът да гледа мача довечера от трибуните.

Часове преди срещата пък стана ясно, че Живко Миланов ще отсъства за кипърците заради контузия. Българинът и съотборниците му се класираха за групите в турнира, след като отстраниха отбори като Дюделанж, Виторул Констанца и Славия Прага.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Начо, Роналдо, Модрич, Бейл, Марсело, Каземиро, Иско, Ковачич

АПОЕЛ: Ватерман, Лаго, Руеда, Ебесилио, Де Камарго, Винисиус, Салай, Мораиш, Вурос, Алонефтис, Карлао

All Goals Real Madrid 3-0 APOEL 13.09.2017 by bettermusibetterclife