Наполи взе сериозен аванс в сблъсъка с Ница (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

914 0

Отборът на Наполи постигна домакинска победа с 2:0 над френския Ница в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Пред пълните трибуни на „Сан Паоло“ неаполитанци стигнаха до успеха след попадения на Дрис Мертенс в 13-ата минута и Жоржиньо от дузпа в 70-ата минута.

Задачата на гостите бе утежнена допълнително от главния съдия на срещата Шимон Марчиняк. Десет минути преди края полският рефер показа леко пресилен червен картон на Венсан Козиело за нарушение срещу Желински, а след бурните протести на играчите на Ница втори жълт картон получи Аласан Плеа, оставяйки французите с 9 души на терена.

В друг мач от плейофния кръг шампионът на Казахстан Астана, воден от българския специалист Станимир Стоилов, загуби с разгромното 0:5 при визитата си на Селтик. Любопитното е, че две от попаденията за шотландците дойдоха след автоголове на гостите.