Монако и Лайпциг поделиха точките в Германия

Снимка: Getty Images/Gulliver

1235 0

Дебютантът в евротурнирите Лайпциг завърши 1:1 у дома с миналогодишния полуфиналист в Шампионска лига Монако в първия мач и за двата тима от група G.

Емил Форсберг изведе „червените бикове” напред в резултата с гол в 32-ата минута след асистенция на Юсуф Поулсен и разстреля швейцарския вратар Диего Беналио.  Радостта им трая прекалено кратко и две минути по-късно белгиецът Юри Тилеманс изравни след добавка.

През втората част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и не се стигна до повече голове. Домакините бяха по активни, но Неточни бяха Вернер и Жан-Кевин Огюстен, но и стражът на Монако Беналио се намеси добре и предотврати загубата за своя тим.

В същото време Порто изненадващо загуби у дома от Бешикташ с 1:3. В следващия кръг на 26 септември Лайпциг ще гостува в Истанбул, докато Монако ще приеме португалците.