Гонсало Игуаин със страхотно постижение в Шампионска лига

Снимка: Gulliver/GettyImages

1209 0

Звездата на Ювентус Гонсало Игуаин вкара и двете попадения за своя тим при равенството 2:2 с английския Тотнъм в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига. В срещата вчера нападателят можеше да реализира и хеттрик преди почивката, но неточно изпълнена дузпа го лиши от тази чест.

Все пак аржентинецът постигна интересно постижение в най-комерсиалния футболен турнир. Той се превърна във футболиста с най-бързи два последователни гола в мач от Шампионска лига. Игуаин бе точен във втората и деветата минута, като разликата между попаденията му е точно 8 минути и 7 секунди.

Предишното най-добро време е на Хулио Крус (Интер) от сезон 2006/2007, когато той вкарва два бързи гола във вратата на Спартак Москва в рамките на 8 минути и 30 секунди.