Байерн с жалба до УЕФА заради полицията в Мадрид

Снимка: Getty Images/Gulliver

1273 0

Ръководството на Байерн (Мюнхен) е подало жалба в УЕФА срещу действията на полицията в Мадрид по време на мача-реванш от четвъртфиналите в Шампионска лига срещу Реал. Баварците отпаднаха от турнира от "белия балет" с общ резултат 3:6.

От германския гранд са поискали обяснения от полицията за използвана сила срещу гостуващите привърженици на Байерн в техния сектор на почивката на мача на стадион "Сантяго Бернабеу".

"Байерн счита действията на полицията за неуместни. Клубът подаде жалба в УЕФА и иска обяснения за реакцията на полицията", се казва в изявление на мюнхенци.

По-рано днес пък излезе информация, че трима от играчите на баварците - Видал, Левандовски и Алкантара са нахлули в съдийската стая на унгареца Виктор Касай, за да потърсят обяснение от него. Според информацията дори е било необходимо полицията да се намеси и да ги изведе от стаята.