Наш национал започна с гол в Кипър

1286 0

Българският национал Симеон Славчев отбеляза се разписа още в първия си мач за кипърския Аполон. Тимът му спечели дербито на Лимасол срещу Арис с 2:1. Халфът беше пратен в кипър под наем от Спортинг Лисабон, който държи правата му.

Бившият играч на Литекс влезе в игра в 89-ата минута и във втората минута на продължението вкара за 2:0 с точен изстрел покрай вратаря Марио Кело. Преди това неговият съотборник Рожерио Турам беше открил резултата.

Крайният резултат в срещата пък беше оформен от Маркос Марагоудакис в края на добавеното време.

По този начин Аполон стана един от петте отбора, които потеглиха с победи в Кипър. Изявите на българина не бяха пропуснати и от португалските медии, които също отбелязаха доброто начало за 21-годишния Славчев.

Двубоят беше изгледан на живо от националния селекционер Ивайло Петев. Специалистът бе начело на друг кипърски тим АЕЛ Лимасол през сезон 2013/2014 г.