Българин дебютира за Лийдс и записа минути за ФА Къп

4529 0

18-годишният българин  Кун Теменужков записа минути във ФА Къп в Англия. Той е част от тима на Лийдс Юнайтед и влезе в игра за своя отбор в 79-ата минута на мача с Куинс Парк Рейнджърс от третия кръг на ФА Къп.

Роденият в Хасково футболист, който на 1-и февруари ще навърши 19 години, замени влезлия като резерва в началото на второто полувреме Том Пиърс. Лийдс обаче отпадна от турнира след поражение с 1:2 като гост на КПР.

Домакините от КПР поведоха чрез Арамайд Оте в 23-ата минута от дузпа, а Лийдс изравни чрез Аапо Халме в само две по-късно - в 25-ата. Победното попадение отбеляза Джеймс Бидуел в 75-ата минута. След срещата Кун написа в своя профил в Инстаграм: "Щастлив съм да дебютирам за първия отбор и благодаря за възможността. Продължаваме да работим, за да дадем най-доброто за този клуб."

Докато бе част от Барселона дори направи невероятно постижение - ето какво.