Без Миланов и Попето, Спартак разгроми ЦСКА (M)

Снимка: БГНЕС

990 0

Спартак на Ивелин Попов разгроми ЦСКА на Георги Миланов в дербито на Москва в последния кръг на есенния дял на първенството. Тимът на Масимо Карера се наложи над "армейците" с 3:0.

И двамата българи в съставите на двата руски гранда - Ивелин Попов и Георги Миланов, не взеха участие в този сблъсък. Атакуващият халф на Спартак беше резерва и така и не влезе в игра, а полузащитникът на ЦСКА бе контузен.

С класическата победа Спартак почти отказа градския съперник от мечтите му за шампионска титла. Победителите днес са на второ място с 37 точки, а загубилият тим е пети с 35.

Куинси Промес откри резултата в 10-ата минута, при добавка след отбит изстрел на Луис Адриано. Вторият гол падна след почивката и бе дело отново на холандеца.

В 70' мачът бе прекъснат за кратко, заради безредици по трибуните, а после подновен.

В 8' на добавеното време Луис Адриано намери Марио Пашалич, който оформи крайното 3:0.