Уникална драма! Саудитска Арабия разплака Мексико в края (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

7077 0

Мексико отпадна от Световното първенство в Катар след изключително инфарктна драма! „Ацтеките“ победиха с 2:1 Саудитска Арабия, но отпадат от шампионата още в груповата фаза.

Така Мексико няма да играе на 1/8-финал на мондиал за първи път от 1994 година, т.е след 7 поредни участия.

Пировият успех за селекцията на Херардо Мартино донесоха Анри Мартин (47) и Луис Чавес (52), като той реализира страхотно попадение от пряк свободен удар от над 25 метра. Мексиканците се нуждаеха от трети гол, за да продължат напред, но той така и падаше.

Те реализираха още два пъти чрез Ървинг Лозано и Уриел Антуна, но головете им бяха отменени заради засади. Вместо това в допълнителното време Сауди Арабия върна един гол чрез Салем Ал-Давсари.

По този начин Мексико завърши на третото място с 4 точки. Поляците също имат толкова, но продължават на 1/8-финалите заради по-добрата си голова разлика. Сауди Арабия остана на последното четвърто място с 3 пункта, въпреки че хвърли бомбата, побеждавайки Аржентина в първия си мач.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯТА ОТ МАЧА: Решителната битка между Саудитска Арабия и Мексико с много емоции по трибуните

Мексико влезе по-агресивно в двубоя. Още във втората минута Луис Чавес стреля, но неточно. Секунди по-късно Салех Ал Шехри стреля отдалеч, но не затрудни Гилермо Очоа. След това вратарят на саудитите се справи с изстрел на Алексис Вега.

В 8-ата минута Мохамед Кано навлезе в пеналта на мексиканците, но би високо над вратата. Отново той пробва мерника си малко по-късно. В 12-ата минута Кано би от фаул, но топката профуча на метър над напречната греда.

Вратарят Ал-Увайс излезе и се справи с паса на Лозано към Анри Мартин. В 22-ата минута стражът на Сауди Арабия отрази удар от воле на Чавес, отправен извън пеналта. 180  секунди по-късно Пинеда шутира, но стражът улови.

В 37-ата минута се стигна до принудителна смяна в състава на Саудитска Арабия.  Али Ал Болеахи е заменен поради контузия. Ерве Ренар дава шанс за изява на Риад Шарахили.

Мексико продължи да има териториално превъзходство. В 41-ата минута Пинеда не уцели целта.

След почивката продължи канонадата от удари пред вратата на Ал-Овайс. Той спаси удар на Чавес след подновяването на играта.

ГОЛ! Мексико откри резултата в 47-ата минута. След центриране от корнер Сесар Монтес пусна с пета топката към Анри Мартин, който отблизо не сгреши – 0:1.

ГОЛ! „Ацтеките“ удвоиха преднината си в 52-ата минута. Луис Чавес вкара страхотен гол от над 25 от пряк свободен удар – 0:2.

В 56-ата минута Лозано прати топката в мрежата на саудитите за трети път, но попадението бе отменено заради засада.

Мексико продължи да търси трето попадение, което се очертаваше да класира тима със сигурност на 1/8-финалите.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Уриел Антуна вкара отново топката в мрежата на съперника. И това попадение обаче бе отменено заради засада.

ГОЛ! В 6-ата минута на добавеното време Ал-Давсари вкара за 1:2, след като получи топката в пеналта и матира Очоа – 1:2.

След този гол мечтите на "ацтеките" за класиране напред за елиминациите бяха попарени окончателно.

Стартови състави:

Саудитска Арабия (4-1-4-1): Мохамед Ал-Овайс, Абдулела Ал-Амри, Султан Ал-Ганам, Али Ал-Булайхи, Хасан Ал-Тамбакти, Сауд Абдулхамид, Али Ал-Хасан, Салем Ал-Даусари, Мохамед Кано, Салех Ал-Шехри, Ферас Ал-Брикан

Мексико (4-3-3): Гилермо Очоа, Хесус Гаярдо, Ектор Морено, Сесар Монтес, Хорхе Санчес, Луис Чавес, Едсон Алварес, Орбелин Пинеда, Алексис Вега, Хенри Мартин, Ървинг Лозано

Преди мача:

Разликата между двата тима преди срещата е две точки и една позиция във временното класиране. Азиатците са с 3 точки на трета позиция, докато Мексико е на дъното със само една точка. Това обаче оставя шансове и на двата тима за продължаване напред.

"Зелените соколи" ще си осигурят историческо класиране на осминафиналите с победа над Мексико, докато при реми те отново ще продължат, но с условието, че Аржентина изгуби от Полша.

Мексико с победа и отново загуба на "гаучосите" може да продължи напред, а другият вариант е да компенсира головия си дефицит от срещите до този момент.

За символичните домакини Ясир ал Шахрани и Салман ал Фарай пропускат поради контузии, докато Абдулелах Ал Малки е с червен картон. Андрес Гуардадо от Мексико е под въпрос поради нараняване.