Какъв старт на Световното първенство по футбол! Русия разчлени Саудитска Арабия

Световното първенство по футбол 2018 започна, и то с първи разгром. Домакинът Русия смачка Саудитска Арабия с 5:0 и дори пропусна да запише още по-категорична победа, след като имаше и доста пропуски от страна на домакините, ако се стигне до равенство в точките в група А.

Сборная започна силно двубоя и още в 12' Газински се разписа с глава след грешка в отбраната на гостите. Последва обаче лоша новина - контузия на лидера на тима Алан Дзагоев. На негово място обаче се появи Денис Черишев, който се оказа големият герой на тима. Бившият играч на Реал вкара за 2:0 в края на първото полувреме, удряйки тежко по амбициите на Саудитска Арабия за обрат.

СТАРТ! Световното първенство 2018 е открито! (ВИДЕО + СНИМКИ)

Мечтата на всички футболни фенове е само един миг от осъществяването. 21-то Световно първенство ще бъде открито днес в 17:30 часа българско време...

В 71' друга резерва - Дзюба, покачи на 3:0, реализирайки с глава. Това обаче не беше всичко - в 87' Черишев отбеляза втори гол, който безспорно може да е един от най-красивите голове изобщо през този сезон - от 12 метра с външен фалц, прехвърляйки вратаря.

Най-добрият играч в мача - Головин, пък се разписа от пряк свободен удар в последната секунда на срещата, фиксирайки крайното 5:0 в полза на домакина на Световното първенство.

Разочарованията на Световното първенство по футбол: Домакинска тъга

РУСИЯ Участия на Световно първенство по футбол: 11 (1958, 1962, 1966, 1970, 1982, 1986, 1990 - като СССР; 1994, 2002, 2014, 2018 - като Русия) ...

Пълният "Лужники" кънтеше силно с даването на първия съдийски сигнал, а Русия от самото начало се опита да установи натиск срещу аутсайдера в група А. Владението на топката беше за домакините, но това не доведе до опасности за гостите, които изнесоха играта след 5-ата минута. Това отвори пространства за руските състезатели, но в 7' при контраатака Смолов е оказа на стрелкова позиция. Ударът му обаче беше блокиран.

В 12' при изпълнение на корнер гостите не успяха да изчистят добре топкта, а тя достигна до Головин. Той центрира отлично в наказателното поле, където Газински се възползва от подхлъзване на защитник и с глава даде аванс на домакините - 1:0. Това беше и първият му гол изобщо за Сборная!

Благодарение на гола, Русия заигра още по-уверено, но в 22' Алан Дзагоев получи сериозна травма - разкъсан мускул в бедрото. Това доведе и до принудителна смяна, като на терена се появи Денис Черишев.

Точно преди края на първото полувреме Русия изигра перфектна контраатака, при която Смолов изведе Черишев в наказателното поле. Той съумя да преодолее защитник и остана сам срещу вратаря, отбелязвайки гол само 20 минути след появяването си в игра.

15 минти преди края на срещата Русия успя да нанесе и трети категоричен удар за домакините, като след прекрасна комбинация Головин получи пространство в наказателното поле, центрира отлично за резерват Дзюба, който с глава реализира за 3:0.

Това обаче не беше всичко. Още в първата минута на добавеното време падна и най-красивият гол от 5-те, които Русия отбеляза. След дълго подаване към левия фланг на атакта Дзюба успя с глава да свали за Черишев. Крилото овладя добре, влезе в наказателнотполе и със спиращ дъха удар съумя да отбележи за 4:0. В последните секунди пък безспорният №1 на терена Головин вкара страхотен гол от пряк свободен удар, с който фиксира крайното 5:0.

Преди мача

От 2006 година по традиция страната домакин открива планетарния форум и до сега нито един от тези отбори не е губил първия си мач. Това бяха тимовете на Германия, ЮАР, Бразилия и сега Русия.

Мнозина смятат обаче, че именно "сборная" ще бъде едно от големите разочарования в надпреварата. Те са в група още с тимовете на Египет и Уругвай. Саудитска Арабия пък е сред най-малко претенциозните тимове, а интересното в техния отбор е, че 20 от 23-мата повикани играят в местното първенство.

Състави:

Русия: Акинфеев, Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков, Газински, Зобнин, Самедов, Головин, Дзагоев, Смолов

Саудитска Арабия: Ал Маюнф, Албурайк, Ос. Хавсави, Ал Шахрани, Отаиф, Ал Давсари, Ал Фарадж, Ал Джасам, Ал Шехри, Ал Сахлави