Вятър издуха биатлонистите ни в Йостерсунд

Снимка: БГНЕС

1335 0

Вятър провали стрелбата на биатлонистите ни в спринта на 10 км на Световната купа в шведския зимен център Йостерсунд.

Красимир Анев завъртя три наказателни обиколки и завърши на 20-та позиция на 2:09,2 минути след победителя Мартен Фуркад от Франция. 21-и в класирането е Владимир Илиев с четири пропуска и с пасив от 2:09.8 минути.

Антон Синапов пропусна две мишени и финишира на 46-и на 2:46.8 минути. Михаил Клечоров е на 99-а позиция в крайното класиране с шест грешки в стрелбата.

Единствено Макс Дейвис от Канада, който завърши 10-и, повали всичките 10 мишени от 103-а завършили.

За носителя на Световната купа Мартен Фуркад това беше първа победа през новия сезон,

В класирането за Световната купа след два старта от началото на сезона води Оле Ейнар Бьорндален със 108 точки, пред Куентин Фийон Майе (Франция) с 86 точки и Мартен Фуркад с 80 точки. Анев е 36-и с 21 точки, а Илиев - 38-и с 20 точки.