Владимир Илиев завоюва първи медал за България от европейското по биатлон

1264 0

Владимир Илиев спечели първи медал за България от Европейско първенство по биатлон в Тюмен (Русия).

Той взе бронзово отличие, след като завърши трети в масовия старт на 15 километра. Илиев направи две наказателни обиколки и финишира с време от 38:29.0 минути. За българина това е второ бронзово отличие от първенства на Европа, първото е в индивидуалната дисциплина от Отепя (Естония) през 2015 година.

Състезанието бе спечелено от германеца Флориан Граф с един пропуск, а втори завърши чехът Ярослав Соукуп със същия брой грешки.

В надпреварата участие взеха още двама българи. Красимир Анев остана 11-и с една грешка в стрелбата и време 39:16.4 минути, а Михаил Клечеров завърши на 16-о място с две грешки и време от 39:52.4 минути.