Трагичен спринт за българите в Йостерсунд, Фуркад няма спирка

2097 0

Спринтът в Йостерсунд се оказа крайно неприятно изживяване за българските биатлонисти. Нито едно от нашите момчета не се класира след първите 40. Красимир Анев остана чак 42-ри, младият Димитър Герджиков записа 10 от 10 и е 46-ти, а Владимир Илиев завърши 62-ри! Победител стана Мартен Фуркад, който взе 51-ва победа за Световната купа.

След първата стрелба Анев закова пет от пет, от легнало положение, като излезе на шесто място, а водач беше Емил Хегле Свендсен. Другият българин – Владимир Илиев, направи една грешка. „Вечният” Оле Ейнар Бьорндален пък излезе на пето място, на 15 секунди след Свендсен. Доминаторът в мъжкия биатлон Мартен Фуркад също не сбърка нито веднъж от легнал.

При втората стрелба Краси Анев допусна провал – две грешки и то след като стреляше отмерено бавно, а това означаваше място доста назад в класирането, предвид крайно силната конкуренция. Владимир Илиев пък успя да „подобри” лошата стрелба на Анев – три грешки на прав. Показно обаче направи Мартен Фуркад – светкавична стрелба от прав, пак пет от пет и сигурно първо място. Още по-светкавично стреля Бьорндален и също без пропуск, с което се постави в положение за място на подиума. При бягането обаче големият норвежец вече нямаше тази сила, която да го задържи близо до най-добрите и той остана чак 12-ти. В крайна сметка след Фуркад се наредиха Фредрик Линдстрьом и Арнд Пфайфер.