Тингес Бьо взе златото в индивидуалната дисциплина, Анев и Илиев влязоха в топ 25

1255 0

Норвежката звезда в биатлона Йоханес Тингес Бьо компенсира за слабите си стартове и завоюва злато в индивидуалната дисциплина по време на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Това е първа олимпийска титла за младия състезател, който не се представи според очакванията на спринта и преследването.

Дори днес той допусна две грешки в стрелбата, но бързото му ски бягане му помогна да се нареди на най-високото място на почетната стълбичка.

Сребърният медал отиде при Яков Фак от Словения, а бронзовият - при Доминик Ландертингер от Австрия. Най-доминиращият състезател в Световната купа Мартен Фуркат остана без медал.

Добър старт за нашите биатлонисти в сравнение с представянето им до момента в Пьонгчанг. Владимир Илиев бе с едно от най-добрите бегови времена и завърши на 19-о място. Това е неговото най-добро класиране на олимпийски игри.

Красимир Анев пък се класира 25-и само с една грешка в четирите стрелби.

Другите български състезатели Димитър Герджиков и Антон Синапов се класираха съответно на 43-то и на 71-о място.