Сани Жекова остана 13-а в Солитюд

Снимка: БГНЕС

1085 0

Александра Жекова остана 13-а в старта от световната купа по бордъркрос в Солитюд Маунтайн (САЩ).

Тя отпадна още на 1/4-финалите, като бе изпреварена от Клои Трапо (Франция), Тес Крисчлоу (Канада) и Бел Брокхоф (Австралия).

Победата отново взе Ема Самкова от Чехия, която изпревари във финала Микаела Майоли (Италия) и Линдзи Джакобелис (САЩ).

Самкова има 1450 точки в генералното класиране, а втора е победителката от първото състезание в Монтрафон Бел Брокхоф (Австралия) с 1400 точки. Жекова е девета с 460 точки.

Следващото състезание от дисциплината е насрочено за 4 февруари, а домакин е Банско