Невероятен Алберт Попов пренаписа историята, изпревари дори Марсел Хиршер

2164 0

Алберт Попов записа най-доброто си класиране в Световната купа по ски алпийски дисциплини. 21-годишният състезател завърши 16-и в слалома в италианския курорт Мадона ди Кампилио.

Това бе вторият път в кариерата на Попов, в който той успява да се класира сред местата, даващи точки. По-рано спортистът зае 20-о място в първия слалом през сезона, което бе най-доброто класиране на български състезател за последните 32 години. "Направих си чудесен коледен подарък", заяви Попов след финала.

За последно легендарният Петър Попангелов постигна по-добро класиране, завършвайки 14-и в състезание от Световната купа през 1986 година, а интересното е, че престижното класиране на Попангелов е постигнато именно в Мадона ди Кампилио.

Победител в днешната надпревара бе швейцарецът Даниел Юл, докато втори и трети се наредиха съответно австрийците Марко Шварц и Михаел Мат. Алберт Попов остана на 1,57 сек. от победителя, като дори успя да завърши пред една от големите звезди в ски алпийските дисциплини през последните години Марсел Хиршер, който финишира 26-и.

Австриецът водеше надпреварата след първия манш, но в началото на втория допусна груба грешка, която го изпрати далеч назад. Хиршер все пак остава водач в генералното класиране с 620 точки.