Краси Анев завърши 7-ми в индивидуалното в Йостерзунд

1000 0

Българският биатлонист Красимир Анев завърши на 7-ма позиция в индивидуалното на 20 километра в Йостерзунд, Швеция, което бе и първи старт за сезона от Световната купа.

Биатлонистът от Самоков сбърка само два пъти на рубежа и се класира на 7-ма позиция в крайното класиране.

Още двама българи спечелиха точки за Световната купа. Владимир Илиев стреля 14 от 20 и финишира 34-ти, а Антон Синапов е 37-ми с 3 наказателни минути. Михаил Клечеров финишира 76-ти с 5 наказания.

50-та юбилейна победа в кариерата си за Световната купа записа Мартен Фуркад, който сбърка два пъти. Втори е Йоханес Бьо със същия брой грешки, а трети остана Владимир Чепелин само с една пропусната мишена.