Краси Анев със сребро на Европейското първенство

Снимка: БГНЕС

1057 0

Българският биатлонист Красимир Анев спечели сребърен медал в индивидуалния старт на 20 километра на Европейското първенство, което се провежда в полския курорт Душники Здруй.

Анев бе безгрешен в четирите си стрелби, като в крайна сметка завърши на 11.4 секунди от победителя Александър Логинов от Русия, който допусна една грешка в стрелбата. Българинът бе единственият, който успя да се пребори с руската хегемония, като от 3-то до 6-то място също завършиха руснаци.

Другите ни представители в старта останаха извън първите 50, като Антон Синапов завърши 59-ти с 5 грешки в стрелбата, а Михаил Клечеров остана 65-ти с 4 грешки. Димитър Парталов зае 95-та позиция с 6 грешки в стрелбата.