Женският национален тим по волейбол започна със загуба в олимпийската квалификация

2293 0

Женският национален отбор по волейбол на България загуби от Полша с 1:3 (25:23, 20:25, 19:25, 22:25) в стартовия си мач от европейската олимпийска квалификация в Нидерландия.

Момичетата на Иван Петков започнаха силно двубоя и успяха да се наложат в оспорвания първи гейм с 25:23, но волейболистките на Полша наложиха волята си в следващите два гейма, за да обърнат резултата. След това те успяха да спечелят и четвъртата част на 22 точки, за да стигнат до крайния успех. Най-резултатна за България бе Елица Василева с 15 точки, а Гергана Димитрова добави 12.

По-късно днес е другият мач от група "А", който противопоставя домакина Нидерландия на Азербайджан. След това поражение шансовете на България да продължи към полуфиналите сериозно намаляха, тъй като утре те се изправят срещу силния тим на домакините. Мачът е от 20:30 часа българско време и при ново поражение българките ще останат извън финалната четворка.