Полша продължава полета си на Световното по волейбол

Снимка: FIVB.com

1143 0

Световните шампиони от Полша взеха втора победа на планетарния шампионат по волейболвъв Варна. Възпитаниците на Витал Хайнен прегазиха Пуерто Рико с 3:0 (25:14, 25:12, 25:15) в мач от 2-ия кръг на Група D, който се игра в зала “Конгресна” на ДКС пред многобройна полска публика.

Представителите на Централна Америка бяха тотално надиграни, като единствено в началото на първия и третия гейм имаше някаква интрига. Полша водеше "едва" с 10:8, но направи серия от цели 6 безответни точки, което доведе до 16:8 при първата техническа пауза. До края на гейма възпитаниците на Витал Хайнен "на ходом" стигнаха до 25:14.

Полша започна по-добре втората и поведе в резултата, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6. След прекъсването за световните шампиони сервираше Матеуш Биенек, който затрудняваше със сервиза си максимално посрещането на Пуерто Рико, в резултат на което поляците реализираха 6 поредни точки и поведоха с 14:6. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:7 за световните шампиони. До края на втората част поляците нямаха никакви проблеми заради отличната си атака и блокада и взеха убедително гейма с 25:13.

Символичните гости продължиха с добрата си игра и през третата част и поведоха с 2 точки при 4:2, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:5. След прекъсването световните шампиони играха страхотно и започнаха да увеличават преднината си, която достигна 8 точки при второто техническо прекъсване - 16:8. До края на гейма поляците нямаха проблеми и го спечелиха с 25:15 и съответно мача с 3:0.

Александър Сливка се отличи с 13 точки (1 ас, 3 блока, 75% ефективност в атака), а Матеуш Биениек добави още 12 точки (3 аса, 2 блока, 77% ефективност в атака). Якуб Кохановски се отличи с 11 точки (2 ас,а 69% ефективност в атака).