Пламен Константинов класира Локомотив на финалите за Купата на Русия

Снимка: БГНЕС

1104 0

Националният волейболен селекционер на България Пламен Константинов класира клубния си отбор Локомотив (Новосибирск) на финалите за турнира за Купата на Русия. Това се случи след победа с 3:1 (25:15, 25:18, 21:25, 26:24) над Динамо (Ленинградса област) в полуфинален сблъсък от предварителна група С.

Лукаш Дивиш заби 17 точки за победителите, а Максим Сапожков добави още 12 за успеха. Владимир Хилченко пък бе над всички за Динамо с 9 точки.

Финалната четворка на турнира ще се играе през декември в Белгород. Освен Локо, там ще са и останалите 3 гранда на руския волейбол - шампионът Зенит Казан, Николай Николов и неговия Белогорие, както и Зенит Санкт Петербург.