Марица на победа от титлата

Снимка: БГНЕС

721 0

Волейболистките на Марица (Пловдив) победиха като домакин Левски (София) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:15) в първия мач между двата тима от финалния плейоф в женското първенство на България, който се игра в пловдивската зала "Паисий Хилендарски".

Така пловдивчанки поведоха с 1:0 победи във финалната серия, в която се играе до два успеха от три мача и е само на победа от шампионската титла.

Марица наложи тотално надмощие на терена във всички елементи на играта. Домакините диктуваха играта и в трите гейма, като парираха всяко противодействие и затвориха мача в три гейма а 70 минути игра.

Топреализатори на срещата станаха диагоналите на двата тима Габриела Цветанова и Моника Кръстева с по 9 точки.

Втората среща-реванш е на 27 април (четвъртък), от 16:00 б.в. в столичната зала „Сиконко“.