Левски изхвърли ЦСКА от Купата след нова петгеймова драма

Снимка: Фейсбук

1638 0

Волейболният отбор на Левски постигна трудна победа над ЦСКА в пет гейма (25:23, 26:24, 21:25, 24:26, 15:13) в мач от третия кръг на Купата на България. "Сините" изхвърлиха големия си съперник от надпреварата, след като допуснаха да бъдат частично обърнати в резултата, но спечелиха решаващия пети гейм с 15:13 точки.

Двубоят се изигра в столичната зала "Христо Ботев" пред над 500 зрители. Двубоят бе изключително равностоен с изключение на третата част, когато ЦСКА се върна в мача с по-лесно спечелен гейм.

През октомври двата отбора отново изиграха оспорван мач в пет гейма, но тогава победата бе за ЦСКА. Този път Левски показа по-голям характер от своя съперник и продължи към следващата фаза на турнира.