Куба помогна и прати България на полуфинал срещу Словения

Снимка: БГНЕС

1087 0

Националният отбор по волейбол за жени до 23 години се класира за полуфиналите на Световното първенство в Словения.

Това стана факт, след като Куба изненадващо победи шампионките от Бразилия с 4:1 (15:12, 9:15, 15:10, 17:15, 16:14) в последния мач от група В на Мондиала, а с това помогна на нашите по пътя към финалите.

Така родните националки завършиха на второ място в предварителната група, след първенеца Турция и двата тима продължават сред четирите най-добри тима на Мондиала. Волейболистките на "Селесао" останаха на 3-то място в крайното класиране на групата с 3 победи, 2 загуби и 9 точки и ще играят за 5/8-о място на турнира.