Ето каква сума ще си разделят световните шампиони от Полша

Снимка: FIVB.org

3121 0

Късно снощи отборът на Полша спечели Световното първенство по волейбол. Във финала играчите на Витал Хейнен се наложиха над Бразилия с 3:0 гейма. По този начин "дружина полска" защити златните си медали от Мондиал 2018.

Със спечелването на титлата в Торино вчера, Полша си спечели 200 000 долара от наградния фонд, който е уреден от Международната федерация по волейбол (FIVB). Сребърните медали на "селесао" им донесоха 125 000, а САЩ, които останаха на третата позиция, ще приберат 75 000 долара.

Суми бяха предвидени и за играчите, които спечелиха индивидуални награди. Бартош Курек от тима на шампионите грабна наградата за MVP и това му донесе допълнителни 30 000 долара, а останалите носители на индивидуални призове ще приберат по 10 000 долара.