След трудна победа над Медведев, Григор Димитров е на 1/2-финал в Куинс

Снимка: Gulliver/GettyImages

8379 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/2-финалите на турнира на трева в Куинс, след като се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над руския талант Даниил Медведев.

Така световният №11 ще излезе в битка за място на финала утре, като ще спори с победителя от срещата Томаш Бердих - Фелисиано Лопес, която стартира след минути на Централния корт.

Началото на срещата ще се забави, след като по време на загрявката Даниил Медведев контузи рамото си.

Първи сет

1:0 - Руснакът имаше проблеми с рамото преди началото на срещата, но след две грешки на Димитров стигна до преднина 0:30. С два поредни аса обаче 11-ят в света изравни резултата в гейма. Последваха нови две точки за сънародника ни след добре изпълнен начален удар и той откри сметата си в мача.

Пробив! 2:0 - В първия си сервис гейм руският младок имаше проблеми, като позволи да се стигне до равенство, пропускайки два геймбола. Димитров получи три точки за пробив след 40:40, като се възползва от третата, за да поведе с пробив.

3:0 - Григор от своя страна спечели експресно подаването си, без да дава точка на Медведев.

Пробив! 4:0 - Ракета №1 на България се възползваше от грешките в играта на съперника си и стигна до нови пет точки за пробив, като в крайна сметка спечели подаването на Медведев.

5:0 - С пореден гейм на 0 Димитров затвърди и втория си пробив в сета.

5:1 - Все пак руснакът спечели третото си подаване в сета и то на 0, за да намали изоставането си.

Пробив! 5:2 - Изненадващо Григор демонстрира слаби изяви на корта, които доведоха до точка за пробив, от която Медведев се възползва след бекхенд в аут на сервиращия.

5:3 - Руският талант спечели още един гейм на сметката си, след като показа повече стабилност при началния си удар.

СЕТ! 6:3 - Димитров от своя страна бързо реши спора в сейта след скоростен гейм, в който не даде точка на посрещащия.

Втори сет

0:1 - Втората част започна с убедителен сервис гейм на Медведев.

1:1 - Димитров имаше леки затруднения в гейма си, след като поведе с 40:15, но позволи изравняване. Бекхенд по правата в мрежата пък донесе първа точка за пробив в сет №2, но скоро тя бе отразена, а сервиращият спечели подаването си.

1:2 - Вторият сет започна обещаващо, като играта, която двамата показваха започна да вдига публиката на крака. И в този гейм Димитров имаше своите шансове, но тежките форхенди помогнаха на Медведев.

2:2 - Последва нов лесен гейм за сервиращия, като отново до точки за пробив не се стигна.

2:3 - Нов гейм на сметката на Медведев за 2:3.

Пробив! 2:4 - В своя сервис гейм №3 обаче родният талант имаше проблеми, като се стигна до равенство, а след това и до две точки за пробив, като при втората сервис геймът на Гришо бе пробит.

2:5 - В седмия гейм на сет №2 Димитров опита да върне пробив, като стигна до 30:30, но сервисът отново се притече на помощ на руснака и той взе своето.

3:5 - Димитров записа нов бърз гейм на сметката си.

СЕТ! 3:6 - Пореден труден гейм на сметката на Медведев, с който той обаче изравни резултата в сетовете.

Трети сет

1:0 - Григор Димитров започна спокойно третия сет и бързо спечели подаването си.

1:1 - Медведев отговори по идентичен начин и изравни резултата.

Пробив! 1:2 - В третия гейм на сета играта на сънародникът ни се срина и той загуби подаването си без да спечели точка.

Пробив 2:2 - Моменатлно обаче хасковлията реагира и върна пробива след безупречна игра от основната линия.

3:2 - Играта на българина драстично се промени, като той показа отново силния си начален удар, с помощта на който взе подаването си на 0.

Пробив! 4:2 - В гейм №6 Димитров хвърли всичките си усилия и стигна до пробив, с който се доближи до победата.

5:2 - Нов скоростен сервис гейм на хасковлията го доближи само на един гейм от 1/2-финал в Лондон.

5:3 - Димитров игра силно при сервис гейма на Медведев, стигна и до мачбол, но в крайна сметка руснакът спечели подаването си.

СЕТ! 6:3 - След труден сервис гейм, в крайна сметка Димитров реализира втория си мачбол и продължава към 1/2-финалите.

Срещата между Григор Димитров и Даниил Медведев може да гледате на живо на този линк.

Преди мача

Григор Димитров продължава доброто си представяне на турнира в Куинс Клъб, който той спечели през 2014 година.

Освен това, надпреварата е и генерална репетиция преди започващия на 3 юли турнир от Големия шлем Уимбълдън.

Световният №11 се класира до тази фаза на турнира след победи над Раян Харисън и Жулиен Бенето.

Димитров е сред фаворитите в турнира и имаше ден повече почивка в сравнение със своя днешен съперник, а битката им ще се проведе на Централния корт след 17:00 часа.

Преди тях на корта играят Сам Куери срещу Жил Мюлер и Марин Чилич срещу Доналд Йънг.