Вавринка е поредният, който напусна рано-рано "Уимбълдън"

Снимка: Getty Images/Gulliver

1252 0

Стан Вавринка е поредният поставен тенисист, който отпадна от надпреварата в Уимбълдън след загуба в пет сета от Райли Опелка – в отделните части 7-5, 3-6, 4-6, 6-4, 8-6 след 3 часа и 16 минути. Първият сет бе решен от само един пробив, който дойде в 11-тия гейм на мача. Опелка го реализира, а впоследствие сервира успешно за откриващата част.

Във втората ролите се размениха, като този път швейцарецът направи пробив в четвъртия гейм и след това затвори сета в своя полза. В третия Вавринка направи брейк в третия гейм и обърна развоя на мача. Снажният му американски съперник обаче не бе казал последната си дума и изравни след 6-4, а в решителния пети сет надделя след слаб сервис гейм на швейцареца при 7-6 в своя полза.

Така американецът се класира за трети кръг, където чака победителя от сблъсъка между Робин Хаазе и Милош Раонич. 22-тият в схемата пък Вавринка се присъединява към Стефанос Циципас и Александър Зверев, които вече напуснаха надпреварата в Ол Ингланд Клъб още в първи кръг. Напред към трети продължават още Беноа Пер, Иржи Весели и Давид Гофен.