Томи Робредо чака Гришо във втори кръг на Ролан Гарос

1769 0

Испанският ветеран Томи Робредо ще е следващият съперник на Григор Димитров на Откритото първенство на Франция по тенис. 35-годишният Робредо се класира за втория кръг в Париж след победа с 3-1 сета над Даниел Еванс от Великобритания. Въпреки че загуби първия сет, испанецът успя да осъществи пълен обрат и да наложи волята си след 5-7, 6-4, 6-3, 6-1 за 2 часа и 27 минути игра.

Така заемащият 271-во място в ранглистата Робредо си гарантира мач срещу Григор Димитров, който по-рано днес победи с категорично 3-0 представителя на домакините Стефан Робер.

Предстоящият мач ще е под номер 5 помежду им, като испанецът води в преките двубои с 3-1 победи. Той спечели и последния сблъсък между тях – на осминафиналите на турнира на клей в Мароко с 6-4, 1-6, 6-1.