Свитолина отново пребори Халеп за титлата в Рим

Снимка: БГНЕС

1152 0

Елина Свитолина защити титлата си от Откритото първенство на Италия по тенис. В повторение на миналогодишния финал в Рим украинката се наложи с 6-0, 6-4 над световната номер 1 Симона Халеп. Така тя записа трета победа над тази съперничка от общо пет срещи помежду им.

Срещата в италианската столица премина изцяло под диктовката на четвъртата в схемата Свитолина, която изигра много силен мач и напълно заслужено се поздрави с успеха. Родената в Одеса тенисистка демонстрира невероятно представяне през първия сет, в който не даде нито гейм на своята съперничка.

От своя страна Халеп изпитваше проблеми на корта, заради болки в таза, което повлия на представянето й. През втория сет Свитолина продължи да доминира и след пробив в третия гейм дръпна в резултата с 2-1. До края на срещата украинката не допусна спад в играта си и успя да задържи крехкия си аванс, за да стигне до победата след 67 минути игра.