Швейцарски финал на Мастърса в Индиън Уелс

Снимка: БГНЕС

1110 0

Бившият №1 в света Роджър Федерер ще спори със сънародника си Стан Вавринка във финала на Мастърса в Индиън Уелс.

35-годишният ветеран спря победния ход на представителя на домакините Джак Сок, който по пътя към полуфиналите отстрани Григор Димитров. Федерер сломи съпротивата му за 74 минути и спечели мача с американеца с 6-1, 7-6 (7-4).

Вавринка пък надигра убедително испанеца Пабло Кареньо-Буста с 6-3, 6-2 за час и пет минути. Той ще играе четвърти финал на Мастърс 1000, но за първи път на твърди кортове.

Федерер се бори за пета титла в Индиън Уелс след успехите си в американския град през 2004 (срещу Тим Хенман), 2005 (срещу Лейтън Хюит), 2006 (срещу Джеймс Блейк) и 2012 (срещу Джон Иснър). Вавринка има едва три победи в 22 мача срещу Федерер. За последно ветеранът надигра сънародника си в полуфиналите на Откритото първенство на Австралия в Мелбърн.