Рубльов елиминира Кирьос, а Надал победи с лекота Чунг

Снимка: Getty Images/Gulliver

3417 0

Андрей Рубльов победи Ник Кирьос в три сета и се класира за четвърти кръг на Откритото първенство на САЩ. Руснакът се наложи над австралиеца със 7-6 (7-5), 7-6 (7-5), 6:3 за 1 час и 51 минути.

Рубльов реализира 12 аса и направи един пробив, който се оказа решителен. На Кирьос не му помогнаха 31 аса в срещата. В следващия кръг съперник на руския тенисист ще бъде Матео Беретини от Италия, който отстрани австралиеца Алексей Попирин.

Рафаел Надал в същото време записа категорична победа над корееца Хьон Чунг с 6-3, 6-4, 6-2 за 2 часа и 2 минути. Испанският левичар направи четири пробива и бе непоклатим на собствения си сервис. Надал ще играе в следващия етап с хърватина Марин Чилич, който се наложи над представителя на домакините Джон Иснър със 7-5, 3-6, 7-6 (8-6), 6-4.

А кога е 1/8-финалният сблъсък на Григор Димитров - вижте в този материал.