Роджър Федерер отрази два мачбола, за да запише победа №1200 в кариерата си

1269 0

Легендата в мъжкия тенис Роджър Федерер записа победа №1200 в кариерата си. Това се случи по време на тенис турнира от сериите Мастърс в Мадрид, където Маестрото победи Гаел Монфис с 6:0, 4:6, 7:6 (3) за малко повече от два часа игра.

В първия сет на мача липсваше каквато и да е интрига и след само 18 минути ФедЕкс вече бе напред в резултата след 6:0. Втората част обаче бе далеч по-добра за френския тенисист, който рано успя да пробие. Федерер обаче върна пробив за 3:4, но по-късно отново предаде гейма си при 4:5 и това бе краят на сета.

И третият сет започна с ранен пробив за Монфис, но отново в средата на частта Федерер се върна в мача. При 6:5 в полза на Гаел Монфис, той получи два мачбола при сервис на носителя на 20 титли от Големия шлем, но в крайна сметка швейцарецът взе 12-я гейм, а в тайбрека бе безкомпромисен и стигна до успеха с 2:1 сета.