Разгром за Надал, разочарование за Тийм срещу Фонини

Финалистът от Мастърса в Мадрид Доминик Тийм не можа да продължи с доброто си представяне и в Рим, след като загуби от местния любимец Фабио Фонини с 4-6, 6-1, 3-6 в мач от втория кръг на надпреварата.

Само преди два дни Фонини постигна своята победа номер 300 в световния тур, а днес демонстрира силен тенис, за да надвие един от най-опасните играчи на клей. Италианецът пробив два пъти съперника си в първата част, за да я вземе с 6-4, но Тийм отговори подобаващо във втория сет и даде само един гейм на съперника си. Фонини обаче бе по-солиден в решаващия сет и го взе с 6-3, за да затвори мача след малко повече от час игра.

Лице в лице: Григор Димитров срещу Кей Нишикори

Днес след обяд най-добрият тенисист на България Григор Димитров ще стартира участието си на турнира в Рим. Първият съперник на звездата ни е пове...

По този начин той се класира за третия кръг на турнира, където ще срещне поляка Павел Гойовчик.

Седемкратният шампион Рафаел Надал започна по безупречен начин участието си в Рим, след като разби босненеца Дамир Джумхур с 6-1, 6-0 за точно един час игра. За Надал предстои двубой с Робин Хаасе или Денис Шаповалов.