Раонич сломи Зверев и продължава към 1/4-финалите

1223 0

Канадецът Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на Аustralian Open, след като победи четвъртия поставен в схемата Александър Зверев с 6-1, 6-1, 7-6(5).

Световният номер 17 впечатлява с изявите си от началото на турнира, като записа победи над Ник Кирьос, Стан Вавринка и Пиер-Юг Ербер в първата седмица, а днес бе безпощаден срещу младия германец.

Зверев започна позитивно двубоя и проби съперника си още в откриващия гейм, но след това Раонич влезе в серия от осем поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с пробив във втория. Канадецът нямаше проблем да вземе втората част с 6-1, а едва в третия сет Зверев бе равностоен на съперника си и стигна до тайбрек, но той бе спечелен от Раонич със 7-5.

По този начин 28-годишният Раонич се класира за четвъртфиналите в Мелбърн за четвърти път в кариерата си, а там ще се изправи срещу хърватина Борна Чорич или Лука Пуй от Франция.