Ясен е финалът на турнира в Щутгарт

Ясен е финалът на турнира  в Щутгарт
Снимка: БГНЕС

1071 0

Испанецът Фелисиано Лопес и французинът Лука Пуй ще се изправят един срещу друг във финала на турнира Мерцедес Къп, който се провежда в Щутгарт.

Лопес надви в здрава битка на двама левичари Миша Зверев с 6-7(2), 7-6(4), 7-5 за два часа и 4 минути. Единственият пробив в двубоя дойде в последния гейм на оспорвания двубой, с което Лопес се класира на първия си финал за годината.

“Мачът бе много оспорван от началото до края. В последния гейм успях да направя някои много добри ретури“, сподели испанецът след успеха.

На финала той ще се изправи срещу Лука Пуй, който победи сънародника си Беноа Пер със 7-6(5), 7-5. 23-годишният Пуй реализира 13 аса и отрази и двете възможности за пробив, които се откриха пред съперника му.

Това ще бъде трети финал за него през сезона, като той вече спечели титлата в Будапеща през април и загуби мача за титлата от Жо-Вилфред Цонга в Марсилия.