Надал е на 1/8-финал на Уимбълдън след победа над Цонга

1025 0

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Уимбълдън, след като разби французина Жо-Вилфред Цонга с 6-2, 6-3, 6-2 в мач от третия кръг на надпреварата.

Двукратният шампион демонстрирах страхотен тенис на Централния корт в Ол Ингланд Клъб и тотално надигра съперника си, давайки му седем гейма в целия двубой. Цонга бе допуснал само един пробив в първите си два мача в турнира, но днес загуби подаването си цели пет пъти срещу намиращия се в отлична форма Надал. Испанецът бе изключително солиден на собствен сервис, като загуби едва 10 точки при подаванията в целия мач и не даде нито една възможност за пробив на французина. Рафа реализира 34 печеливши удара срещи само 12 непредизвикани грешки за чистата победа, дошла след час и 48 минути игра.

По този начин Надал достигна осминафиналите на Уимбълдън за девети път в кариерата си, а там ще срещне представителя на домакините Дан Еванс или португалеца Жоао Соуса.