Мъри за нула време размаза руснак на Australian Open

Снимка: Guliver/Getty Images

598 0

Световният номер 1 Анди Мъри нямаше никакви затруднения в мача си от втория кръг на Аустрелиън Оупън и победи руснака Андрей Рубльов с 6-3, 6-0, 6-2.

Британецът бе изключително стабилен на собствен сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като от своя страна постигна 6 пробива в двубоя.

Съименникът на легендарния руски иконописец успя да стигне до общо 5 гейма в трите сета и трябваше да се раздели с турнира след час и 36 минути игра.

Мъри завърши срещата с 9 аса, 29 печеливши удара и 22 непредизвикани грешки и добра успеваемост при излизания на мрежата - 13/17. Лошата новина за водача в схемата бе, че стъпи накриво в третия сет и получи лека контузия в глезена.

"Малко е подут, но не е нищо сериозно. Изкълчих го, но тази вечер ще сложа лед", каза след мача Мъри. Във втори кръг той ще срещне 31-ят поставен американец Сам Куери, който победи местния представител Алекс де Минор със 7-6(5), 6-0, 6-1.