Мугуруса отвя Шарапова на четвъртфиналите в Париж

Снимка: Getty Images/Gulliver

1717 0

Гарбине Мугуруса се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. На четвъртфиналите шампионката от 2016 постигна категорична победа с 6-2, 6-1 над бившата номер 1 Мария Шарапова за 71 минути игра. Двубоят на корт „Филип Шатрие“ бе под номер 4 между двете, като Мугуруса записа първата си победа над рускинята.

Днес поставената под номер 3 испанка изигра много силен мач и не остави никакви шансове на двукратната шампионка в Париж. Срещата започна отлично за Гарбине, която реализира два ранни пробива, за да поведе с 4-0.

24-годишната испанка нямаше проблеми да задържи аванса си и да спечели първия сет с 6-2. Втората част започна с размяна на пробиви, преди Мугуруса да вземе инициативата и да спечели пет поредни гейма за крайното 6-1 в нейна полза. В спор за място на финала испанката ще спори с победителката от двубоя между световната номер 1 Симона Халеп и германката Анжелик Кербер.