Лесни победи пратиха Джокович и Шарапова на 1/8-финал в Ню Йорк

1173 0

Новак Джокович победи убедително Ришар Гаске в двубой от трети кръг на Откритото първенство на САЩ. Ноле се наложи над французина с 6-2, 6-3, 6-3 и вече има 11 успеха и нито една загуба в мачовете срещу този съперник.

На сърбина му Бяха достатъчни четири пробива в мача, а в същото време нито веднъж не сгреши на своето подаване.

За място в 1/4-финалите Джокович ще се изправи срещу португалеца Жоао Соуса, който елиминира Лука Пуй в четири сета 7-6 (7-5), 4-6, 7-6 (7-4), 7-6 (7-5).

Поставеният под №10 Давид Гофен влезе в четвърти кръг след победа над Ян Ленард Щруф с 6-4, 6-1, 7-6 (7-4), а в друг мач тази нощ Кей Нишикори отстрани Диего Шварцман 6-4, 6-4, 5-7, 6-1.

Изненадата в този кръг поднесе Филип Колшрайбер, който надделя над сънародника си Александър Зверев в четири сета. Колшрайбер загуби в първата част с 6-7 (1-7), но спечели следващите три с 6-4, 6-1 и 6-3.

При жените Мария Шарапова елиминира 10-ата в схемата латвийка Елена Остапенко с 6-3, 6-2 за 82 минути. 31-годишната рускиня в следващия етап ще спори с испанката Карла Суарес Наваро. Шарапова играе за 12-и път на Ю Ес Оупън, печелила е надпреварата веднъж (2006) и два пъти е стигала до полуфиналите (2005, 2012).

20-годишната тенисистка от Беларус Арина Сабаленка се наложи над петата поставена Петра Квитова със 7-5, 6-1, а в следващия етап ще играе с японката Наоми Осака. Преди началото на откритото първенство на САЩ Сабаленка спечели турнира в Ню Хейвън и вече е в серия от осем поредни победи на твърди кортове./БГНЕС