Халеп ще спори с Мугуруса за място на финала на Ролан Гарос

Снимка: Getty Images/Gulliver

1351 0

Световната номер 1 Симона Халеп се класира за полуфиналите на Ролан Гарос. На четвъртфиналите водачката в схемата се наложи трудно след обрат над Анжелик Кербер с 6-7(2), 6-3, 6-2 това бе десети мач помежду им, като румънката записа своята шеста победа. Двете изиграха много оспорван двубой, който продължи 2 часа и 15 минути

Първият сет започна отлично за Кербер, която след два ранни пробив поведе с убедителното 4-0. Нейната съперничка обаче показа характер и успя да изравни при 5-5. В следващите минути двете си размениха по още един пробив, преди сетът да влезе в тайбрек, който бившата номер 1 спечели с категорично 7-2.

Вторият сет започна с пробив за Халеп, която впоследствие затвърди преднината си за 2-0. В крайна сметка румънката затвори сета след нов пробив за 6-3. В решителната трета част отново лидерката в схемата бе по-стабилната от двете и заслужено се поздрави с успеха след 6-2 в своя полза.

На полуфиналите Симона ще срещне третата поставена Гарбине Мугуруса, която по-рано днес победи убедително Мария Шарапова с 2-0 сета. Освен място на финала, двете ще си оспорват и първата позиция в световната ранглиста.