Григор Димитров започна с двусетова победа в Ченду

1719 0

Ракета №1 на България Григор Димитров стартира отлично участието си на тенис турнира в Ченду, Китай. Първата ни ракета се наложи със 7:5, 7:5 над Даниел Еванс, като показа страхотно постоянство в играта си.

Сет №1 започна равностойно. Двамата си размениха по една точка за пробив в третия и четвъртия гейм, но до пробив не се стигна. Равенството се запази до 5:5, когато Димитров спечели подаването си за 6:5, а веднага след това направи пробив за 7:5 и край на първия сет.

Втората част започна отлично за 26-я в световната ранглиста. Хасковлията направи ранен пробив за 3:0, но допусна спад, когато сервира за мача при 5:3. Той все пак взе своето, като направи нов пробив при 6:5, за да затвори срещата след 7:5, 7:5.

С тази победа Гришо се класира за 1/4-финалите на турнира. Там той ще се изправи срещу победителя от двойката Александър Бублик - Джордан Томпсън.