Федерер загуби сет, но продължава напред на "Уимбълдън"

Снимка: Getty Images/Gulliver

1337 0

Осемкратният шампион Роджър Федерер загуби сет на старта на тазгодишното издание на Уимбълдън, но все пак се класира за втория кръг след победа над южноафриканеца Лойд Харис с 3-6, 6-1, 6-2, 6-2

22-годишният Харис започна вдъхновено двубоя и проби рано съперника си, след което показа здрави нерви и затвори първия сет на собствен сервис. С началото на втората част Федерер наложи тотална доминация на корта и до края на мача даде само пет гейма на опонента си, за да стигне до крайния успех след час и 50 минути игра.

Швейцарският маестро демонстрира много солидна игра, като завърши срещата с 8 аса, 41 печеливши удара и едва 14 непредизвикани грешки. Световният номер 3 бе почти безгрешен при излизанията на мрежата, като спечели 29 от 31 атаки напред. Във втория кръг Федерер, за когото това е 21-во участие в Ол Ингланд Клъб, ще срещне квалификанта Ноа Рубин от САЩ или участващия с уайлд кард британец Джей Кларк.