Едмънд взе още един сериозен скалп в Мадрид

1036 0

Ден след победата си над бившия номер 1 в света Новак Джокович, днес британецът Кайл Едмънд записа нова впечатляваща победа на Мастърса в Мадрид, след като надви осмия поставен Давид Гофен с 6-3, 6-3 в мач от осминафиналите.

Вчера британският номер 1 имаше нужда от три сета, за да запише първия си успех срещу Джокович, а днес бе дори още по-убедителен срещу Гофен. Едмънд бе много солиден на собствен сервис, като отрази и двете възможности за пробив, които се открива пред съперника му, а от своя страна взе подаването на белгиеца три пъти и стигна до победата след час и 12 минути игра.

По този начин полуфиналистът от Аустрелиън Оупън стигна до първия си четвъртфинал в турнир от Мастърс сериите, като в следващия мач ще срещне победителя от канадския сблъсък между Милош Раонич и Денис Шаповалов.