Доминик Тийм елиминира Джокович в Монте Карло

982 0

Доминик Тийм си осигури място на четвъртфиналите на Мастърс турнира в Монте Карло след победа с 6-7(2), 6-2, 6-3 над бившия номер 1 в света Новак Джокович в мач продължил близо два часа и половина. Така австриецът записа едва втората си победа над този съперник от общо седем срещи помежду им.

Въпреки че загуби първия сет след тайбрек, завършил 7-2 в полза на Джокович, във втория и в третия сет поставеният под номер 5 в схемата Тийм успя да наложи волята си и да стигне до пълен обрат. На четвъртфиналите 24-годишният австриец ще срещне победителя от двубоя между световния номер 1 Рафаел Надал и руснака Карен Хачанов.

В друг мач от осминафиналите в Монте Карло Александър Зверев от Германия победи сънародника си Ян-Ленард Щруф с 6-4, 4-6, 6-4. В следващия кръг третият поставен може да срещне своя по-голям брат Миша Зверев, който трябва да преодолее съпротивата на французина Ришар Гаске.