Чилич също продължава напред на турнира в Куинс

Снимка: БГНЕС

1032 0

Хърватинът Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на тревна настилка Куинс Клъб в Лондон.

Седмият в света постигна убедителна победа с 6-0, 6-4 над 149-ия в световната ранглиста Стефан Козлов. Срещата започна неприятно за 19-годишния Козлов, който допусна да бъде пробит още на старта. Впоследствие Чилич затвърди брейка, а след това реализира нов пробив, за да дръпне в резултата за 3-0.

Хърватинът умело задържа преднината си до края на частта, като след само 24 минути игра на корта поведе с 1-0 сета. Втората част бе далеч по-равностойна, но при 3-3 младата надежда на американския тенис допусна отново да бъде пробит.

Това се оказа абсолютно достатъчно за Чилич, който след малко повече от час игра си осигури място на четвъртфиналите в Лондон.

Там той ще срещне друг американец в лицето на Доналд Йънг, който на осминафиналите отстрани Виктор Троицки от Сърбия.