Чилич е първият полуфиналист в Шанхай

916 0

Хърватинът Марин Чилич се класира за полуфиналите на Мастърс турнира в Шанхай с награден фонд 5.9 милиона долара. Това стана факт, след като поставеният под номер 4 в схемата победи с 6-3, 6-4 испанеца Алберт Рамос Виньолас след близо час и 20 минути игра.

След равностойно начало на двубоя Чилич успя да пробие в шестия гейм за 4-2, а впоследствие безпроблемно да затвори първата част в своя полза. Втората част отново започна оспорвано, като хърватинът първи проби за 3-2. Този път Виньолас отговори моментално и направи рибрейк за 3-3. Четвъртият поставен обаче продължи да притиска своя съперник и достигна до нов пробив за 4-3, с което до голямата степен сломи съпротивата на испанеца, който в крайна сметка се предаде след 6-4.

В спор за място на финала Чилич ще срещне победителя от двубоя между най-добрия ни тенисист Григор Димитров и световния номер 1 Рафаел Надал.