Безпощаден Джокович си гарантира №1 в света за годината

1397 0

Новак Джокович разби Томаш Бердих с 6-2, 6-2 в последния си мач от груповата фаза на Финалите на световния тур и по този начин си осигури завършване на годината като номер 1 в света за трети път в своята кариера.

Сръбският тенисист продължи с безпощадната си форма от началото на турнира и днес даде само 4 гейма на своя съперник, за да го победи след час и 9 минути игра. С този успех Джокера си гарантира първото място в световната ранглиста за 2014 година, повтаряйки постижението си от 2011 и 2012.

С победата Джокович също така спечели група А на надпреварата и на полуфиналите ще се изправи срещу японеца Кей Нишикори, а евентуален негов съперник на финала на турнира може да бъде Роджър Федерер. /БГНЕС