Баутиста Агут шокира Джокович на полуфиналите в Доха

Снимка: Getty Images/Gulliver

1354 0

Световният номер 1 Новак Джокович oтпадна на полуфиналите на турнира в Доха. Той изненадващо загуби от Роберто Баутиста Агут с 6-3, 6-7(6), 4-6.  На финала на надпреварата испанецът ще срещне Томаш Бердих или Марко Чекинато.

Испанецът бе спечелил само един от осемте си мача срещу Джокера преди днешната среща, но показа характер, за да постигне един от най-големите успехи в кариерата си. Джокович вървеше уверено към победата, след като взе първия сет с 6-3 и поведе с пробив за 4-3 във втория.

Баутиста Агут обаче успя да върне пробива, след което да спечели тежкия тайбрек, за да вкара мача трети решаващ сет. В него испанецът рано взе подаването на съперника си, след което не сбърка при своите подавания до края, за да затвори мача след 2 часа и 35 минути игра.

"Ще помня този мач през целия си живот. Атмосферата бе невероятна. Работя всеки ден, за да играя тенис. Знам, че е трудно да се играе на такова ниво. Точно затова Новак е номер 1 в света“, коментира Баутиста Агут след двубоя.